Otwarcie stadionu

Otwarcie Stadionu

W dniu 12 września 2010 r. o godz 14.00 z udziałem młodzieży szkolnej, sportowców, licznie przybyłej społeczności lokalnej oraz zaproszonych gości odbyło się w Święcanach uroczyste przekazanie stadionu piłkarskiego zlokalizowanego przy Zespole Szkół Publicznych. Oficjalną część uroczystości rozpoczął dyrektor ZSP w Święcanach Pan Bogusław Kręcisz. Przywitał wszystkich zaproszonych gości, młodzież, mieszkańców Święcan oraz byłych i obecnych zawodników LKS Święcany. Uroczystość otwarcia stadionu zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Wójta Gminy Skołyszyn Pana Zenona Szury, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Wiesława Hasiaka, Radnej Powiatu Jasielskiego Pani Anny Nigborowicz, Radnych Rady Gminy w Skołyszynie. Przybyli również przedstawiciele Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej: wiceprezesi PZPN w Rzeszowie Panowie: Marek Hławko i Józef Kaczor, wiceprezes Podkarpackiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych i zarazem Prezes OZPN w Krośnie Pan Jan Ciupka, sekretarz Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie Pan Mieczysław Kilar oraz wiceprezes OZPN w Krośnie Pan Stanisław Jagieła. Po przywitaniu gości Prezes LKS w Święcanach przedstawił zebranym krótką historię budowy stadionu, której początki datuje się na 2003 r.

W swoim wystąpieniu Wójt Gminy Skołyszyn Pan Zenon Szura zauważył, że rozwój infrastruktury sportowej jest niezmiernie ważnym czynnikiem kształtowania zdrowia, stymulacji rozwoju kulturalnego. Przecięcia wstęgi nowo otwartego stadionu dokonał Wójt Gminy w towarzystwie przedstawicieli władz piłkarskich. Następnie ks. Marek Mnich proboszcz Parafii Św. Anny w Święcanach poświęcił nowy stadion. Otwarcie obiektu sportowego to szansa na podsumowanie kilkudziesięcioletniej działalności LKS w Święcanach. Przedstawiciele Podkarpackiego i Okręgowego Związku Piłki Nożnej zasłużonym działaczom i sportowcom wręczyli odznaczenia.

Nie obyło się także bez “pierwszego kopnięcia”, gdzie swoich sił próbowali zaproszeni goście. Część sportową imprezy rozpoczął mecz piłki nożnej najmłodszych piłkarzy pomiędzy UKS Święcany a LKS Skołyszyn, następnie w ramach rozgrywek organizowanych przez OZPN w Krośnie o mistrzostwo klasy C rozegrano mecz pomiędzy LKS Standart Święcany a LKS Warzyce.

Na zakończenie imprezy dyrektor szkoły Bogusław Kręcisz złożył wszystkim podziękowanie za zaangażowanie, radę i pomoc podczas realizacji tego przedsięwzięcia.

Źródło: “Wieści Skołyszyńskie” nr 4(21)/2010 wrzesień/październik 2010

Wiadomości (utwórz nową)